Prośba

W bieżącym roku przypada 135. rocznica urodzin Sługi Bożego ks. kard Augusta Hlonda, w chwili obecnej trwają prace nad przygotowaniem albumu poświęconego jego życiu i dziełu.

Jego autorzy pragną zwrócić się z serdeczną prośbą o pomoc w odnalezieniu w wszelkich fotografii związanych z tą postacią, a w szczególności z powitania ks. Augusta Hlonda na dworcu kolejowym w Mysłowicach w 1926 roku. Poszukujemy również fotografii pokazujących życie codzienne, dworzec kolejowy i gimnazjum w Mysłowicach na przełomie XIX i XX wieku.

Chodzi nam jedynie o zrobienie na miejscu kopii cyfrowych, wszelkie udostępnione fotografie czy dokumenty wrócą do Państwa w nienaruszonym stanie. Osoby z których materiałów zdecydujemy się skorzystać otrzymają bezpłatnie bogato ilustrowane wydawnictwo "August Hlond - prymas czasu narodowych wyborów".

Osoby pragnące udostępnić nam materiały prosimy w tej sprawie o kontakt z kancelaria parafialną.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc,

Łukasz Kobiela

tel. 500 341 360