
„O sprawiedliwość społeczną"
„Trzeba się nieustannie modlić o sprawiedliwy ustrój gospodarczy na ziemi, ale równocześnie trzeba rozwijać w sobie wolę dzielenia się posiadanymi dobrami. Trzeba się modlić o chleb powszedni dla wszystkich, którzy są bez dachu nad głową. Jest to może dla nas trudne, bo mamy poczucie własnego ładu, które nas utwierdza w przekonaniu, że „to jest moje". A co moje, to nie twoje. Jakże jesteśmy jeszcze pod tym względem nieustępliwi i bezwzględni.