
„Kto chce być pierwszy wśród was"
Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem. Chrystus o tym mówił: „Między wami będzie inaczej: kto chce być pierwszy wśród was, niech tylko będzie sługą wszystkich". Dopiero wtedy osiąga się wielkość i wtedy ona się ujawnia,, gdy człowiek może służyć. Równocześnie osiąga się upragnioną pełną wolność (...)