Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

wyszynski

„Ludzkości potrzeba Matki" – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

„Światu potrzeba dziś więcej wrażliwych serc niż zimnej stali! Może dlatego na apokaliptycznym niebie współczesności Kościół, wiedziony przez Ducha Świętego, ukazuje na Soborze „Znak wielki – Niewiastę obleczoną w słońce", która – według zapowiedzi rajskiej – zetrze głowę węża.Bogurodzica, jako Matka Boga-Człowieka i Matka Kościoła, najwspanialszy wzór dla Rodziny ludzkiej, stanie się na nowo natchnieniem świata.

Czytaj więcej

Święto Świętej Rodziny

wyszynski

„Tych Dwoje" - Święto Świętej Rodziny

„Aby dokonać dzieła przekazania życia w porządku przyrodzonym i nadprzyrodzonym, trzeba było dwojga ludzi, Adama i Ewy, i drugich Dwojga – Jezusa i Maryi. Ma to potężny wpływ na nasze codzienne życie.Nam się czasem wydaje, że mamy ze sobą dużo kłopotów. Może nieraz mówimy, że świat bez kobiet byłby lepszy, a może – bez mężczyzn właśnie byłoby lepiej?

Czytaj więcej

Boże Narodzenie

wyszynski

 

"Bóg w pieluszkach"

„Nie inne, nie lepsze, tylko prawdziwie ludzkie, człowiecze ciało wzięło Niemowlę w Betlejem z Przeczystej Panienki, Matki Boga-Człowieka. Człowieczeństwo Jego przemawia do nas zwykłym językiem ze żłobu zwierzęcego. Jest to głos ludzki, nasz głos płaczu i łez, wspólny los Syna Człowieczego z synami człowieczymi.

Czytaj więcej

IV Niedziela Adwentu

wyszynski

"Więcej, więcej..."

„Gdy Maryja wypowiedziała swoje 'fiat' i Słowo Ciałem się stało, nastąpił nowy stan błogiego obcowania człowieka z Bogiem. Jest na tym świecie ktoś, kto pierwszy nosi w sobie Boga (...) Z czystego łona Dziewicy Matki, Owoc Jej żywota – Virgo de virgine – ma spaść w błoto i brud ziemi, w stajenny nawóz bydląt, między stworzenia i pasterzy. Nawet w przygodnej gospodzie, w domu zajezdnym dla przeciągających na szlaku handlowym karawan nie było dlań miejsca. Rodzi się opodal.

Czytaj więcej

III Niedziela Adwentu

wyszynski

"Człowiek przerasta wszystko - prócz Boga!"

„Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby wszelki, który uwierzy, nie zginął, ale miał życie" (J 3, 16). Jest to program wielkiego zaufania do człowieka (...). Wiara wierzy Bogu i człowiekowi. Wierzy nie tylko Ojcu, ale i Jego dzieciom, wierzy nie tylko w to, że Bóg jest Miłością, ale i w to, że wszystko, co wyszło z twórczej dłoni Stworzyciela nieba i ziemi, jest miłością.

Czytaj więcej